Wygodna odzież robocza do pracy

Odzież przeznaczoną do noszenia w pracy można podzielić ze względu na odzież roboczą oraz odzież ochronną.
Jako środek, który służy do ochrony indywidualnej odzież została podzielona na trzy kategorie w zależności od zagrożenia występującego w miejscu pracy.

Odzież robocza zaliczana jest do kategorii pierwszej, która ma zadanie chronić w przypadku bardzo małego ryzyka, które pracownik może łatwo dostrzec i w porę zareagować bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka. Zaliczamy tutaj na przykład kombinezon przeciwko zabrudzeniom. Odzież robocza tej kategorii nie wymaga żadnych świadectw ani certyfikatów.

Odzież robocza to odzież, która mam za zadanie zabezpieczyć lub zastąpić odzież prywatną pracownika przed zabrudzeniem jej przez substancje nieszkodliwe dla zdrowia, niszczeniem tej odzieży oraz wtedy gdy zalecana jest szczególna czystość wytwarzanego produktu.
Do odzieży roboczej zaliczana jest też tak zwana odzież zawodowa, charakterystyczna dla danej branży taka jak odzież do gastronomii, hotelarstwa, służby zdrowia.
Do odzieży roboczej zaliczyć należy także wszelakiego rodzaju odzież bardzo krótkiego użytkowania, czyli odzież jednorazową.
Od wykonywanej pracy oraz jej zakresu odzież do odzieży roboczej zaliczyć należy: drelichy, kamizelki, koszule, kaptury, kapelusze, koszulki, bluzy, kurtki, kombinezony, fartuchy, czapki, berety, fartuchy przednie, peleryny, ubrania, ochraniacze.
Odzież robocza może występować w wersji ocieplanej lub nieocieplanej, w zależności od temperatury, w której wykonywana jest praca.

Podstawowym materiałem, z którego zrobiona jest odzież robocza jest bawełna, ale także mieszanek bawełny z materiałami syntetycznymi.
Z bawełny produkowane są przede wszystkim drelichy robocze, które stosowane są w bardzo wielu branżach oraz gałęziach przemysłu.
Drelichy robocze świetnie przepuszczają powietrze, są jednak zarazem bardzo wygodne i nie krępują ruchów.
Odzież wykonana z bawełny połączonej z materiałami syntetycznymi charakteryzuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stanowi też bardzo dobrą ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami i brudami.
Struktura tego typu mieszanek powoduje, że odzież robocza posiada właściwości wodoodporne oraz olejoodporne, a także zapewnia komfort noszenia.
Nie bez znaczenia jest też, że taka odzież świetnie nadaje się do używania w środowisku wilgotnym.

Na rynku obecnie dostępna jest bardzo szeroka gama ubrań roboczych od najprostszych, bardzo tanich, aż po ubrania wykonane z najlepszych materiałów najwyższej jakości.

Categories: Uncategorized

Blogi. Darmowe Blogi.